Як, коли і чим краще починати чистити зубки дітям?
Я спробую надати стислу, але вичерпну відповідь у цьому пості. Маючи певні знання, досвід, а також власну дитину – є чим поділитися з вами.
Отож, ми, стоматологи рекомендуємо починати чистити зуби з їх появою. Тобто з першого зубчика.
Використовувати можна:
-Силіконовий напальчник з силіконовими щетинками.
-Щітки. Виробник має зазначити віковий діапазон для її використання. Також щітка має мати не велику голівку з ворсинками, яка буде зручною для дитячих зубчиків.
-Паста. Також має бути зазначено на упаковці для якого віку вона підходить. Важливо, щоб у ній НЕ містилось: парабенів, продуктів нафтопереробки, SLS/SLES. З приводу фтору все ще ведуться дискусії. Але якщо він і присутній у дитячій пасті, то у мінімально-дозволених дозах.
-Вологі серветки, що змочені спеціальним розчином для очистку зубчиків. На ринку України їх можна в інтернет-магазинах (у звичайних магазинах я їх не зустрічав).
-Волога марля. Нею теж можна протирати зубчики (до 1 року).
Основний принцип (на початку навчання), який хочу наголосити:
ГОЛОВНЕ ПРОЦЕС, А НЕ ЯКІСТЬ. Ми намагаємось привити дитині нову корисну звичку, тому потрохи вводимо цю процедуру, якщо можливо, то у формі гри. Пам’ятайте, що дитині притаманно повторювати те, що роблять дорослі. А значить ми маємо чистити зуби разом, щоб показувати приклад.
Поступово дитина дорослішає і з часом якість чистки її зубів має ставати кращою (ТОБТО, ГОЛОВНИМ СТАЄ НЕ ПРОЦЕС, А ЯКІСТЬ). Пам’ятайте, що до отримання дитиною повноліття за її зуби відповідаєте ви! А значить необхідно максимально контролювати цей процес. Деякі спеціалісти рекомендують навіть аби батьки чистили зуби своїм дітям до 7-8 років! А старше цього віку можна використовувати спеціальні розчини або таблетки, які показують на скільки якісно дитина почистила зуби.
Якщо є питання записуйтесь на консультацію — будемо розбиратися! : )